Понеділок, 12.04.2021, 15:19
Вітаю Вас Гість | RSS

Іванківська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

Меню сайту
Корисні посилання
Новини Педпреси

Сторінка для батьків
Для отримання документів

 1. Для отримання свідоцтва про базову загальну середню освіту (9 класів) необхідно подати такі документи:
 2. копія свідоцтва про народження дитини;
 • копія ідентифікаційного податкового номера дитини.

2. Для отримання атестату про базову повну загальну середню освіту (11 класів) необхідно подати такі документи:

 • копія паспорту дитини (якщо виповнилось 16 років) або копія свідоцтва про народження дитини (якщо не виповнилось 16 років);
 • копія ідентифікаційного податкового номера дитини.

Увага! Ідентифікаційний податковий номер замовляють у Податковій службі.

Для замовлення необхідно мати такі документи:

 • паспорт одного з батьків;
 • свідоцтво про народження дитини;
 • заповнити заяву (на місці)

Отримати готову картку з ідентифікаційним податковим номером можна через 15 робочих днів після подання заяви.

Януш Корчак. Десять заповідей для батьків

Януш Корчак (1878 — 1942 )— польський лікар, педагог, письменник, публіцист. Педагог -новатор, автор праць із теорії й практики виховання. Засновник і директор Дома Сиріт – сиротинця, що існував 30 років. Педагогічна діяльність Я.Корчака базувалася на формуванні у вихованцев самосвідомості, самоконтролю, навичок самоврядування. В роки окупації Польщі Я.Корчак боровся за життя виховонців у варшавському гетто. Загинув в лагері смерті Треблінці, куди пішов добровільно з 200 своїми вихованцями.На згадку про 70-річчя трагічної смерті Корчака постановою Сейму Польської республіки 2012 рік оголошений роком Януша Корчака.
Українською мовою видані його книги: «Пригоди короля Мацюся», «Дитя людське: Вибрані твори», «На самоті з Богом. Молитви тих, котрі не моляться», «Правила життя», «Мацюсеві пригоди», «Як любити дітей».

Десять заповідей для батьків :

1. Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти чи такою, як ти хочеш. Допоможи їй стати не тобою, а собою.

2. Не вимагай від дитини платити за все, що ти для неї зробив. Ти дав їй життя. Як вона може віддячити тобі? Вона дасть життя іншому, та – третьому. Це і є незворотній закон подяки.

3. Не зганяй на дитині свої образи, щоб у старості не їсти гіркий хліб. Бо що посієш, те й зійде.

4. Не стався до проблем дитини зверхньо. Життя дане кожному під силу, і будь упевнений, їй вона важка не менше, ніж тобі, а може бути, і більше, оскільки у неї немає досвіду.

5. Не принижуй!

6. Не забувай, що найважливіші зустрічі людини – її зустрічі з дітьми. Звертай на них якомога більше уваги – ми ніколи не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині.

7. Не муч себе, якщо не можеш зробити щось для своєї дитини. Муч, якщо можеш, але не робиш. Пам’ятай, для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все можливе.

8. Дитина – це не тиран, який заволодіває усім твоїм життям, і не тільки плід твоєї плоті і крові. Це та дорогоцінна чаша, яку Життя дало тобі на зберігання і розвивання у ній творчого вогню. Дитина розгортається, як сувій від любові матері і батька, у яких буде рости не «наше», не «своє», не «власне» дитя, а таємнича душа, дана на зберігання і супровід, поки недосвідчена і беззахисна.

9. Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужому те, що не хотів би, щоб робили твоєму.

10. Люби свою дитину будь-якою – неталановитою, негарною, невдахою, люби дурною, некерованою маленькою дитиною, люби незграбним, егоїстичним, сердитим підлітком, люби таким, що не виправдав твоїх надій та очікування, потайним, дивним, нещасним дорослим … Спілкуючись із дитиною - радій, радій завжди з повним правом, тому що дитина – це твоє свято, яке поки що з тобою.

Януш Корчак. Правила життя. 1930.
Енергетичні напої: окриляють чи вбивають?

В Україні «енергетики» стають усе популярнішими. Школярі, студенти п'ють їх, щоб "зарядити мізки", спортсмени й любителі нічного життя - щоб бути бадьорими та сповненими енергії. Однак інколи все відбувається зовсім навпаки. Замість бажаних сил, люди опиняються на лікарняному ліжку. І якщо проблема підліткового алкоголізму уряд хвилює, то питання пристрасті молоді до енергетичних напоїв залишається без належної уваги.

Інсульт через "енергетик"

- Ви знаєте, як упоратися з шаленою нестачею сил? І голова йде обертом. Загалом стан непрацездатний, а тренуватися потрібно. Причому не просто так, а викладатися на повну. І при цьому сидіти на жорсткій дієті, - каже Олена (ім'я змінене), учасниця одного з запорізьких шоу-балетів.

Деякий час дівчина знаходила для себе порятунок в енергетичних напоях. Тих самих, що, як запевняють у рекламі, бадьорять та додають сил. Три місяці щодня вона підживлювалася диво-еліксирами. І справді, минала втома, з'являлися сили для занять і виступів. Щоправда, тривали ці відчуття недовго.

- Улітку практично не було жодного дня, щоб я не випивала кілька "енергетиків". Вони зменшували відчуття голоду, не містили алкоголю і заряджали бадьорістю. Зараз я розумію, що вони мене мало не вбили, - зітхає дівчина. - Адже спочатку ефект був, а потім дія почала зменшуватися. І дійшло до того, що жодного ефекту не відчувала зовсім. Але продовжувала їх пити, інакше взагалі почувалася розбитою.

Усе закінчилося в одну мить. На одному з тренувань вона впала і знепритомніла. Довелося викликати "швидку". Як виявилося згодом, у дівчини трапився інсульт. Вживання "енергетиків" у значній кількості підвищило тиск. А через це стався крововилив. На щастя обійшлося, дівчина одужала.

Енергетичні напої стали справжнім порятунком для студентів в період підготовки до іспитів, офісних працівників, що не встигають вчасно здати роботу, спортсменів, які прагнуть встановити рекорд, утомлених водіїв і любителів нічних клубів... одним словом, для всіх, хто втомився, але хоче відчувати себе бадьорим і повним енергії.

Всього одна баночка напою - і вже немає втоми й сонливості, людина готова до дій - знову і знову. Однак, за словами Світлани Папад, лікаря-нарколога Запорізької обласної клінічної лікарні, «ми дуримо самих себе..., бадьорість від енергетичних напоїв штучна, організм витрачає лише власні резерви, не поповнюючись новими».

На смак і колір...

Дослідження показують, що смак переважної більшості енергетиків нейтральний. Рідину з баночки можна пити постійно і вона не набридне. А ще сьогодні на полицях магазинів все частіше продаються суміші алкоголю та енергетиків. Особливість напоїв в тому, що всі вони газовані. Тобто, засвоєння хімічних речовин, з яких складається напій починають вже в ротовій порожнині. І кофеїн, і алкоголь у газованому вигляді організм поглинає дуже швидко.

Світлана Папад зазначає, що в «цьому випадку мова йде не скільки про міцність напою, скільки про серйозну хімічну суміш. Наскільки вона вразить залежить від організму, від того, в якому об'ємі і як часто людина вживає напій. Енергетики дурять молодь: вони говорять, що горілка та коньяк - це міцний алкоголь, вони шкідливі. А ти - молодий, тобі цього не треба, краще пити енергетики з малим вмістом алкоголю. Найстрашніше, що людина таким чином все одно вживає алкоголь. Зазвичай у хід йде не одна пляшка, а три чи чотири».

До речі, після прийняття офіційної заборони щодо розпивання алкогольних напоїв в громадських місцях та місцях масового скупчення людей, попит на енергетики збільшився. Одна з продавчинь кіосків, що на Бульварі Шевченка запевняє: «Чтобы не платить штраф молодежь стала увлекаться альтернативными напитками. После трех баночек энергетиков эффект тот же, а алкоголя в крови нету же, и пить где угодно можно».

З курсу органічної хімії

Виробники енергетичних напоїв запевняють, що їх продукція приносить тільки користь. Секрет успішності "енергетиків" не тільки в рекламі, а й у хімічному складі. Крім води, барвників і ароматизаторів, до них входить ціла низка компонентів, які самі по собі стимулюють фізичну й розумову діяльність:

Таурин - амінокислота, необхідна людині. Знижує рівень холестерину і цукру в крові, знімає стрес і заряджає енергією.

Гуарана - тропічний чагарник сімейства сапиндових. Росте в Бразилії і Венесуелі. Її листя широко застосовується в медицині: виводить з м'язових тканин молочну кислоту, зменшуючи біль при фізичних навантаженнях, перешкоджає виникненню атеросклерозу і очищає печінку. Завдяки кофеїну, що міститься в гуарані, вона за лічені секунди збадьорить будь-якого соню.

Мелатонін міститься в організмі і відповідає за добовий ритм людини. Найчастіше лікарі призначають його тим, у кого проблеми зі сном. Крім того, він знижує рівень "поганого" холестерину в крові. Кофеїн додає бадьорості і підвищує працездатність.

L-карнитин підвищує результативність роботи, покращує серцеву діяльність, активізує обмін речовин, знижує відчуття голоду. Ця речовина переносить жир в працюючі м'язи, завдяки чому відбувається зменшення жирового прошарку.

Матеїн входить до складу знаменитого чаю мате. Він сприяє схудненню, оскільки ефективно усуває відчуття голоду і спраги.

Женьшень - екстракт знаменитого кореня. Женьшень ефективно бореться з втомою, депресією і стресом.

Фолієвая кислота (вітамін В) бере участь в обміні і синтезі аміно- і нуклеїнових кислот, тим самим покращуючи роботу головного мозку.

Скільки ж користі несе кожен зі складників! Але треба пам'ятати, що змішані в одному напої, всі ці складові утворюють вибухову суміш, яка може підірвати здоров'я.

Пити чи не пити?

Плюси :

+ енергетичні напої відмінно піднімають настрій і стимулюють розумову діяльність.

+ кожен може знайти енергетичний напій по своїх потребах. Відповідно до їх призначення, енергетичні напої умовно розділяють на групи: одні містять більше кофеїну, інші - вітамінів і вуглеводів. «Кавові» напої підходять трудоголікам і студентам, яким доводиться працювати і вчитися ночами, а «вітамінно-вуглеводні» - для активних людей, що вважають за краще проводити вільний час в спортзалі.

+ дія чашки кави зберігається 1 - 2 години, дія енергетичного напою - години 3 - 4. Крім того, майже всі енергетичні напої газовані, що прискорює їх дію.

+ завдяки зручній упаковці енергетичні напої можна носити з собою і вживати в будь-якій ситуації (на танцполі, в машині), чого не можна сказати про каву або чай.

Мінуси:

- енергетичні напої можна споживати в строгій відповідності з дозуванням. Максимальна доза - 2 банки напою на добу. Перевищення дози може призвести до підвищення артеріального тиску або рівня вмісту цукру в крові;

- енергетичні напої офіційно заборонені у Франції, Данії і Норвегії, де вони продаються тільки в аптеках, оскільки вважаються за ліки

До теми:

Історія виникнення енергетичних напоїв

У США припинили продавати алкогольні енергетики

Енергетичні напої руйнують зубну емаль

Дія кофеїну на організм людини

Склад деяких енергетичних напоїв

- вітаміни, які містяться в енергетичних напоях, не можуть замінити мультивітамінний комплекс;

- людям, що страждають на серцево-судинні захворювання, гіпо- або гіпертонію, не слід вживати енергетичні напої;

- заява, що енергетичний напій забезпечує організм енергією, є голослівною. Вміст заповітної банки тільки відкриває шлях до внутрішніх резервів організму. Сам напій ніякої енергії не містить, а тільки використовує нашу власну. Таким чином, ми використовуємо власні енергетичні ресурси, простіше кажучи, беремо у себе енергію у борг. Проте рано чи пізно цей борг доведеться повернути з відсотками у вигляді втоми, безсоння, дратівливості і депресії;

- як будь-який інший стимулятор, кофеїн, який міститься в енергетичних напоях, приводить до виснаження нервової системи. Його дія зберігається в середньому 3 - 5 годин, після чого організму потрібен відпочинок;

- енергетичний напій, що містить поєднання глюкози і кофеїну, дуже шкідливий для молодого організму;

- любителі спорту мають пам'ятати про сечогінні властивості кофеїну. Це значить, що після тренувань енергетичний напій пити не можна, адже в процесі фізичних навантажень організм і так втрачає багато рідини;

- багато енергетичних напоїв містять велику кількість вітаміну В, що викликає прискорене серцебиття і тремтіння в кінцівках;

- енергетичні напої містять таурин і глюкуронолактон. Вміст таурину у декілька разів перевищує допустимий рівень, а кількість глюкуронолактона, що міститься в 2 банках напою, перевищує добову норму майже в 500 разів;

Як бачимо, мінусів набагато більше, ніж плюсів. І, проте, не виключено, що одного дня у вашому житті виникне ситуація, коли ви не зможете обійтися без енергетичного напою. Однак, все ж таки, вагітним жінкам, дітям, підліткам, літнім людям, тим, хто страждає на гіпертонію, серцево-судинні захворювання, глаукому, розлади сну, підвищену збудливість і чутливість до кофеїну, краще утриматися від вживання цих напоїв.

Та в будь-якому разі, уважно читайте правила вживання енергетичного напою, щоб захистити свій єдиний і коханий організм.

Шановні учні, батьки!

 •  Готуючись до нового навчального року, просимо звернути вашу увагу на Вимоги до зовнішнього вигляду учнів школи

 

1. Загальні положення:

 Згідно з Указом Президента України «Про шкільну форму», Статуту школи, рішення педагогічної та батьківської рад школи у школі введена шкільна форма встановленого зразка

 1.1. У даному Положенні встановлюються визначення шкільної форми й порядок її носіння для учнів Іванківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.

 1.2. Зразки моделей форми, які відповідають діловому стилю, погоджено батьківською радою й адміністрацією школи..

 

2. Про необхідність введення єдиної шкільної форми свідчить наступне:

 • Указ Президента України «Про шкільну форму» від 12.06.1996 року № 417/96;
 • строгий стиль одягу створює в школі ділову атмосферу, необхідну для навчальних занять;
 • форма дисциплінує учнів, мотивує навчальну діяльність;
 • шкільна форма свідчить про приналежність до коллективу навчального закладу.

3. Мета даного рішення:

 • створення ділового стилю одягу учнів і робочої атмосфери під час навчального процесу;
 • здійснення єдиних санітарно-гігієничних норм;
 • виховання в учнів естетичного смаку, культури одягу;
 • формування відчуття корпоративної приналежності, поваги до традицій школи.

 

4. Повсякденна форма:

Для юнаків:

 • класичний діловий костюм чорного кольору;
 • сорочка або гольф однотонні;
 • краватка (до сорочки);
 • взимку дозволяється безрукавка або светр під піджак темного кольору;
 • темні туфлі.

Для дівчат:

 • класичний діловий костюм чорного кольору;
 • жилет, піджак вільного чи напівприталеного силуету довжиною до лінії стегна;
 • піджак чорного кольору (для дівчат 1 – 11 класів);
 • спідниця середньої довжини без воланів, оборок тощо (5 см вище або нижче колін) або брюки класичного стилю;
 • спідниця з основним кольором чорним (для дівчат 1 – 11 класів);
 • однотонна класична блуза;
 • взимку дозволяється однотонний гольф світлого кольору;
 • темні туфлі або босоніжки із закритим носком.

 Можливі будь-які комбінації з вищезазначених предметів за умови дотримання кольору і ділового стилю одягу.

5. У школі забороняється носити:

 • джинсовий одяг;
 • декольтовані, надто яскраві, картаті, вкорочені блузки («топіки», футболки тощо), надто яскраві сорочки;
 • дуже короткі та дуже довгі спідниці;
 • вкорочені, стягуючі брюки, бриджі, шорти тощо;
 • спортивний одяг і взуття (окрім занять з фізкультури та спортивних змагань);
 • одяг для літнього відпочинку;
 • неформальну символіку й атрибутику.
 

    Поради батькам п'ятикласників

 

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Новини Osvita.UA

Copyright MyCorp © 2021
Створити безкоштовний сайт на uCoz